
Globalna ikona elektronske muzike, Moby, vraća se na veliku svetsku scenu svojim 23. studijskim albumom „Future Quiet” i monumentalnom evropskom turnejom koja će ovog leta obuhvatiti 28 gradova. Beograd će imati privilegiju da ugosti ovog umetnika 21. jula na Donjem gradu Kalemegdana, u okviru turneje koja je već izazvala nezapamćeno interesovanje širom Evrope.
Dokaz Moby-jeve neprolazne popularnosti su koncerti u Londonu i Dablinu koji su rasprodati za manje od 24 sata. Nakon nastupa na kultnom Coachella festivalu u aprilu, umetnik kreće na putovanje od Danske do Grčke, birajući isključivo istorijske lokacije i upečatljive prostore poput beogradske tvrđave i pulske Arene.
Sinergija aktivizma i umetnosti
Moby ostaje dosledan svojoj etici – nakon što je 2024. godine sav profit od turneje donirao organizacijama za prava životinja, i ovog puta koristi svoju platformu za promociju saosećanja i održivosti.
„Svet postaje sve bučniji i luđi, a meni je potrebna tišina. Pisanje albuma ‘Future Quiet’ bilo je moje utočište, a nadam se da će slušanje biti vaše”, poručuje Moby.
Novo poglavlje: „Future Quiet”
Novi album donosi 14 pesama koje reflektuju tenziju između modernog života i ljudske potrebe za mirom. Izdanje otvara nova orkestarska verzija hita „When It’s Cold I’d Like To Die”, koja je zahvaljujući seriji Stranger Things postala viralni fenomen i ujedinila stare fanove sa novom generacijom slušalaca.
Uz nove ambijentalne pejzaže, publika na Kalemegdanu će uživo čuti i vanvremenske klasike koji su definisali elektronsku muziku tokom protekle tri decenije.
Ulaznice za koncert godine dostupne su na prodajnim mestima i putem online platforme Efinity.rs.
Foto: Promo





